به جعبه دست بزن: تکان دهنده و الهام‌بخش

چند روزی است که کتاب “به جعبه دست بزن” اثر اسکات یانگ را به پایان رسانده‌ام و هنوز هم ذهنم درگیر ایده‌ها و مفاهیم عمیق آن است. این کتاب به معنای واقعی کلمه تکان دهنده و الهام‌بخش بود و دیدگاه من را نسبت به خلاقیت، نوآوری و ریسک‌پذیری در زندگی دگرگون کرد.

مهم‌ترین چیزی که از این کتاب آموختم این بود که:

 • ترس از شکست بزرگترین مانع خلاقیت است. اسکات یانگ به صراحت می‌گوید که برای خلق ایده‌های جدید و نو، باید از شکست نترسیم. او معتقد است که شکست نتیجه اجتناب‌ناپذیر مسیر خلاقیت است و در واقع درس‌های ارزشمندی به ما می‌آموزد که در مسیر پیشرفت به کارمان می‌آیند.
 • همه ما خلاق هستیم. یانگ در کتاب خود به ما یادآوری می‌کند که خلاقیت یک ویژگی ذاتی در وجود همه انسان‌ها است. فقط کافی است که با غلبه بر ترس‌ها و تردیدها، به خلاقیت خود مجال بروز دهیم.
 • برای خلق ایده‌های نو باید از منطقه امن خود خارج شویم. یانگ می‌گوید که ایده‌های جدید در منطقه امن ما متولد نمی‌شوند. برای خلق ایده‌های نو باید ریسک کنیم، چیزهای جدید را امتحان کنیم و از چالش‌ها استقبال کنیم.

کتاب “به جعبه دست بزن” پر از نقل قول‌های الهام‌بخش و داستان‌های واقعی از افراد خلاق و نوآور است. یانگ با به اشتراک گذاشتن تجربیات این افراد، به ما نشان می‌دهد که چگونه می‌توانیم با غلبه بر موانع و چالش‌ها، به خلاقیت خود جامه عمل بپوشانیم.

خواندن این کتاب را به شدت به همه کسانی که به دنبال خلاقیت و نوآوری در زندگی خود هستند توصیه می‌کنم. این کتاب به شما کمک می‌کند تا با غلبه بر ترس‌ها و تردیدها، به پتانسیل واقعی خود در زمینه خلاقیت دست پیدا کنید.

در اینجا چند نمونه از نقل قول‌های الهام‌بخش کتاب “به جعبه دست بزن” را با شما به اشتراک می‌گذارم:

 • ترس از شکست، قاتل خلاقیت است.
 • خلاقیت یعنی ریسک کردن، چیزهای جدید را امتحان کردن و از اشتباهات نترسیدن.
 • بهترین ایده‌ها زمانی به ذهن ما می‌رسند که از منطقه امن خود خارج می‌شویم.

اگر شما هم به دنبال جرقه‌ای برای خلاقیت و نوآوری در زندگی خود هستید، کتاب “به جعبه دست بزن” را از دست ندهید.

به اشتراک بگذارید

2 پاسخ

 1. سلام
  فکر میکنم نویسنده این کتاب جناب “ست گادین” باشه. یادمه توی متمم باهاش آشنا شدم و بعد متوجه شدم که بجز کتاب، ایشون وبلاگنویسی هم میکنن .

  1. بله حسین عزیز نوشته ست گودین هست و عجب کتاب خوبی هست. کوتاه و واقعا تلنگر زننده. سعی میکنم وبلاگ خانی ست گودین را هم بیاورم در برنامه‌ام با این حساب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های مرتبط