لحظات ویژه

تصویر مربوط به صفحه‌ای از کتابی هست که در این پست معرفی میکنم. 

 

خیلی کم پیش می‌آید که لحظاتی ویژه  را با دخترم سپری کنم.

یا من سر کلاس هستم یا او! وقتی هم در خانه‌ایم هرکدام کارهایی برای انجام دادن و رفتن در لاک خودمان پیدا میکنیم و اینگونه با وجود اینکه در یک خانه هستیم اما در کنار هم نیستیم.

همیشه از این بابت عذاب وجدان دارم و نمیخواهم در مسئولیت مادری‌ام کم کاری کنم. اما خیلی وقت‌ها به دلایل مختلف شکست خورده‌ام.

دیشب که خیالمان راحت بود قرار نیست صبح جمعه خیلی زود بیدار شویم، به تماشای قسمت اول یک سریال جذاب مشغول شدیم.

سریالی به نام «درسهایی از شیمی» از همون قسمت اول جذب فیلم شدیم و هر دو در کنار هم از داستان و صحنه‌های گرم و دلنشین فیلم لذت بردیم.

وقتی به خودمان آمدیم ساعت دو و نیم بود و ما شش قسمت از سریال را به طور متوالی و بدون وقفه دیده بودیم و دیگر توان تماشای دو قسمت باقی مانده در ما نمانده بود.

 

به دلیل بیدار ماندن تا دیر وقت صبح هم دیرتر بیدار شدیم و من پیاده‌روی صبح جمعه را از دست دادم.

اما این لحظات ویژه در کنار دخترم برایم با ارزش بود. چون توانستیم احساسات مشترکی را در کنار هم تجربه کنیم و مثل دو دوست لحظاتی ویژه باهم داشته باشیم.

فردایش در یک باغ نقلی و کوچک مهمان بودیم. آنجا هم چون میز و لب تاب و دفتر و قلمی در کار نبود من بیکار نشسته بودم و نمیدانستم که چکار کنم.

فرصت معاشرت با دیگران هم فراهم نبود. تا اینکه فکری به سرم زد. گوشی را باز کردم و فایل کتابی که اخیرا خریداری کرده بودم را پیدا کردم و به دو دختر نوجوانی که همراهم بودند(رزناز و نهال) نشان دادم و گفتم بیایید برایتان بخوانم. گوشه‌ای از باغ نشستیم و با صدای بلند برایشان داستان ناهید را خواندم. ناگفته نماند که خودم اشتیاق بیشتری داشتم برای خواندن کتاب.

اسم کتاب «نویسنده نوجوان» است با تصویر جذابی که روی جلد کتاب نقش بسته بود بچه ها هم جذب کتاب شدند.

و کم‌کم که ماجرا داغ تر شد و قصه های کوچک از بین نوشته ها سر بر آوردند دخترها به من نزدیکتر شدند و خودشان را به من چسباندند و با اشتیاق بیشتری به داستان و نوشته های کتاب گوش دادند. حتی در ادامه خواندن کتاب را با من سهیم شدند و هرکدام به ترتیب پاراگرافی را با صدای بلند قرائت کردند.

و اینگونه بود که با حضور گرم یک کتاب بازهم من لحظات ویژه‌ای با دخترم را تجربه کردم.

در انتها توصیه میکنم اگر علاقه مند به نوشتن هستید و نوجوانی در نزدیکی دارید با ذوق و شوق، حتما این کتاب را برایش بخوانید🌱

.این کتاب میتونه لحظات ویژه‌ای برای شما نیز رقم بزند

.روی لینک زیر بزنید و درباره این کتاب بخوانید

نویسنده‌ی نوجوان

 

تصویر جلد کتاب ناهید جان عبدی
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های مرتبط