ده نکته در بلاگ نویسی که باید به خاطر سپرد

امروز صبح ساعاتی رویایی را در سکوت و مطالعه سپری کردم. ساعت پنج بیدار شدم و برای مطالعه بسیار پر انرژی بودم. ابتدا چندین صفحه از کتاب «تکه هایی از یک کل منسجم» را خواندم. از لحاظ روحی و روانی به آموزه‌های این کتاب و جملاتش نیاز داشتم و دارم. و بعد هم رفتم سراغ کتاب «بازاریابی پرمحتوا» اثر جو پولیزی و به شدت سر ذوق آمدم از خواندن نکاتی که در مورد بلاگ نویسی در کتاب مطرح شده بود. من که در ابتدای راه بلاگ نویسی هستم سعی میکنم این نکات را رعایت کنم. مخصوصن برای نوشتن مطالب و مقالات طولانی‌تر سایت آکادم فیزیک زهره باید این نکات را بیشتر رعایت کنم.

اما اینجا سعی میکنم راحت‌تر و بدون دغدغه بنویسم. چون هدفم فقط استمرار و به روز کردن روزانه بلاگ است. گاهی اگر غلط های نگارشی و املایی دیدید بر من ببخشید. سعی میکنم به زودی یک خانه تکانی برای وبلاگ انجام دهم و به پست‌های قبلی سر بزنم و مطالب را ویرایش کنم.

اما این ده نکته که اسم این پست به خاطر آنها نام گذاری شده است چه هستند؟

  1. از عناوین بسیار جذاب استفاده کنید.
  2. روی مشکل تمرکز کنید.
  3. هرچه کمتر بهتر.(سعی کنید از اضافه گویی بپرهیزید.)
  4. ابتدا درباره دعوت به اقدام فکر کنید.
  5. به «بسته های محتوایی» فکر کنید. راستش را بخواهید اسن مورد را بسیار بیشتر از موارد دیگر پسندیدم. در این نکته جو پولیزی پیشنهاد می‌کند، هنگام نوشتن محتوا برای وبلاگ به این فکر باشید که چطور می‌توانیدمطالب بلاگ را جمع‌آوی و مجددن در قالب دیگری و با مطالب بیشتری ارائه کنید.در این مورد باید برنامه ریزی داشته باشید. برنامه ریزی زود هنگام در زمان و منابع شما مقدار زیادی صرفه جویی خواهد کرد.
  6. محبت، محبت می‌آورد: بلاگ نویسی مهمان
  7. ارتباطتان با تاثیرگذاران را با استفاده از فهرست‌ها ارتقا دهید.
  8. سنجش، سنجش و سنجش
  9. جلسه پرسش و پاسخ با یکی از تاثیرگذاران برگزار کنید.
  10. برون سپاری کنید.
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های مرتبط