نه هنوز!

اهداف “نه هنوز” سمی‌ترین اهداف برای سلامت روح و روان می‌باشند. اهدافی که با شروع سال و فصل و هفته جدید به دلیل جوگیر شدن اتخاذ می‌کنیم و بعد اشتیاق خود برای انجام آنها را از دست می‌دهیم چون با قد و قواره‌ی ما متناسب نیستند و این گونه است که وقتی کسی از ما می‌پرسد: باشگاه رفتی؟ شروع کردی به نوشتن کتابت؟ ضبط دوره رو شروع کردی؟ و…

تو در جواب میگویی: “نه هنوز”

و ادای این عبارت چقدر میتواند برای روح و روان ما آزار دهنده باشد. در حدی که در نهایت به کرختی برسیم، به بی تفاوتی نسبت به اهداف مهم‌مان و این یعنی نابودی کامل.

خیلی سعی میکنم که این نوع از اهداف را که به دلیل سندروم شروع سال در من شکل می‌گیرند کنار بگذارم و اهداف خالص‌تر و شفاف‌تری برای خود برگزینم.

بستن پرونده‌های ناتمام گذشته از انتخاب اهداف جدید بسیار مهم تر و با ارزش تر میباشند. ما خودمان را در گذشته جا میگذاریم و گذشته های ناتمام را با خودمان به آینده منتقل میکنیم و این گونه هست که آینده ما پر میشود از گذشته های ناتمام.

یعنی چه؟ خب اجازه دهید با یک مثال شرح دهم. شما از رابطه خود راضی نیستید. و این حس نارضایتی بقیه فعالیتهای شما را تحت الشعاع قرار میدهد. شما هنوز تکلیف خود را با این رابطه تمام و کمال مشخص نکرده اید و این یک پرونده باز برای شما محسوب میشود. دو راه وجود دارد. یا با جدا شدن از این رابطه تکلیف خود را مشخص کنید و یا اینکه با خود عهد ببندید دیگر غر نزنید. اگر به هر دلیلی نمیتوانید از این رابطه خارج شوید(حتمن دلیل محکمی دارید مثلن پای فرزندی در میان است و میدانید که با جدا شدن شما زندگی او نیز مختل میشود) دیگر بهانه نیاورید و با غر زدن حال خود را بد نکنید. تکلیف خودتان را با خودتان روشن کنید. بمانید ولی با دلایل محکمی که دارید دیگر اجازه غر زدن به خودتان ندهید.

 

 

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های مرتبط