چرا آموزش می‌بینم؟

این روزها به طرز شدیدی پروژه‌ی بیش‌یادگیری خودم در زمینه‌ی برنامه‌ریزی و مشاوره و تدریس را پیش می‌برم.

یادگیری چریکی اصطلاحی هست که از امین آرامش یاد گرفتم. زمان کوتاه و مشخصی در نظر بگیر و مهارت مورد نظر را یاد بگیر.

به نظرم واقعن اصطلاح جذاب و کاربردی هست.

و من که در آستانه چهل سالگی احساس میکنم زمانی اندک برایم باقی است تا به اهداف مورد نظرم برسم، نیاز به شتاب دادن به کارهایم دارم.

احساس میکنم دیگر وقت آن گذشته که کارهای ریز و درشت را خودم انجام دهم. بیشتر از هر موقع دیگری به برون‌سپاری کارها اعتقاد پیدا کرده‌ام و البته درآمد لازم برای این کار را نیز کسب کرده‌ام.

آموزش دیدن هم یکی از مهمترین اقداماتم جهت تسریع و شتاب دادن به روند کارهایم هست. وقتی راجع به مهارتهایی که نیاز دارم آموزش میبینم، سریعتر میتوانم در مسیر پیش بروم.

قبل تر فکر میکردم باید تمام کارها را کورمال کورمال خودم پیش ببرم. آموزش های رایگان پیدا میکردم و کلی وقت صرف میکردم که کاری را یاد بگیرم یا انجام دهم.

وسط راه دیگر منابع مالی و جسمی و روحی به من اجازه این کار را ندادند. مدتی سراغ کسب درآمد از طریق تدریس خصوصی رفتم و اوایل اوضاع خیلی خوب بود و احساس میکردم وقت خود را در شبکه های مجازی تلف کرده ام. و باید خیلی زودتر به سراغ تدریسهای خصوصی میرفتم.

درآمدی که از آنجا حاصل میشد را صرف خرید ابزار کردم ولی دیگر وقت استفاده از ابزار را نداشتم. و امسال تصمیم راسخ دارم بر اینکه به جز یک روز در هفته زمان زیادی برای تدریسهای حضوری در نظر نگیرم.

و کسب و کار آنلاین خودم را شروع کنم. آموزش دیدن باعث میشود در این راه جرئت و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشم.

این روزها که مدرسه نمیروم و از تعطیلات لذت میبرم، از اول صبح تا آخرین دقایق شب خود را در معرض یادگیری میگذارم.

از این کار احساس بسیار خوبی دارم. اما فکر میکنم اگر عملگرایی را چاشنی کار نکنم بازهم احساسات بد به سراغم بیایند و در این صورت کارم دیگر ساخته است.

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های مرتبط